آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل به روش IP Static

گاهی اوقات کاربران نیاز به مشاهده تصاویر زنده یا ضبط شده روی تلفن همراه خود دارند از این رو باید تنظیماتی را در سیستم مدار بسته انجام دهند تا بتوانند از هر جایی با استفاده از نرم افزار موبایل تصاویر زنده و یا حتی ضبط شده را مشاهده کنند. در این قسمت از مجله ایران سکوریتی می خواهیم درخصوص نحوه انتقال تصویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل از طریق IP استاتیک برای شما خوانندگان گرامی صحبت کنیم با ما همراه باشید.

آموزش گام به گام انتقال تصویر دوربین مدار بسته روی موبایل

با توجه به اینکه تنظیمات مربوط به نرم افزار های انتقال تصویر در موبایل همواره مشابه یکدیگر می باشد ما در این قسمت تنظیمات مورد نیاز برای انتقال تصویر دوربین روی نرم افزار شرکت هایک ویژن را برای شما آموزش می دهیم. این تنظیمات در سایر برندها نیز بصورت مشابه انجام می شود.

پیش از شروع انتقال تصویر ابتدا باید پورت های NVR و یا DVR را بر روی مودم فوروارد کرده باشید. ما این موضوع را در مقاله مربوط به آموزش پورت فورواردینگ برای شما به تفصیل توضیح داده ایم.

پس از فوروارد کردن پورت های مورد نظر بر روی مودم یا روتر در گام اول باید نرم افزار مخصوص موبایل متناسب با برند NVR یا DVR ی که می خواهید تصاویر آن را انتقال بدهید را از وب دانلود کرده و روی تلفن همراه یا تبلت خود نصب نمایید.

پس از نصب و راه اندازی نرم افزار انتقال تصویر موبایل ، آنرا باز کرده و وارد منوی اصلی دستگاه شوید.

حال باید NVR یا DVR خود را بر روی نرم افزار اضافه کنید برای این کار مظابق تصویر زیر، گزینه Devices را انتخاب کنید.

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل
صفحه اول نرم موبایل هایک ویژن

با انتخاب قسمت Device یک صفحه جدید باز می شود که مهمترین قسمت کار انتقال تصویر دوربین روی موبایل ، تکمیل اطلاعات پنجره New Device می باشد ( تصویر زیر را مشاهده نمایید)

پنجره New Device در قسمت تنظیمات نرم افزار موبایل

موارد متعددی در پنجره New Device وجود دارد که باید هر کدام از آنها را تکمیل کنید در ادامه همه موارد را برای شما خوانندگان گرامی مجله امنیتی ایران سکوریتی توضیح می دهیم.

قسمت  Alias

در این قسمت نامی را که می خواهید برای دستگاه ضبط تصویر NVR یا DVR بدهید وارد می شود. هر نامی را می توانید به دلخواه برای دستگاه انتخاب نمایید.

قسمت  Register Mode

انتخاب نحوه انتقال تصویر در این قسمت انجام می شود. در صورتی که انتقال تصویر دوربین از طریق DDNS یا بدون استفاده از IP استاتیک می باشد می توانید گزینه DDNS و در صورتی که می خواهید انتقال تصویر از طریق IP Static انجام دهید باید گزینه IP / Domain را انتخاب نمایید. در این قسمت گزینه IP / Domain را انتخاب کنید.

قسمت Address

قسمت آدرس در این صفحه برای وارد کردن IP دستگاه می باشد. اگر می خواهید دستگاه را روی شبکه داخلی ببینید می توانید آدرس شبکه داخلی خود را در این قسمت وارد نمایید و در صورتی که نیاز است دستگاه را از راه دور و از بستر اینترنت مشاهده کنید باید IP Static را در این قسمت وارد نمایید.

قسمت Port

در قسمت پورت شما باید پورتی را که فوروارد کرده اید وارد نمایید . این پورت بر روی NVR یا DVR شما مشخص می شود این پورت حتما باید روی مودم یا روتر شما فوروارد شده باشد ( برای آشنایی با نحوه تعیین این پورت بر روی NVR یا DVR می توانید به بخش آموزش پورت فورواردینگ مراجعه نمایید ) ضمنا می توانید این پورت را در قسمت تنظیمات شبکه پیدا کنید. عدد مربوط به پورت را در این قسمت وارد کنید.

در مراحل بعد User Name و Password دستگاه ضبط NVR یا DVR را وارد نمایید. این کلمات باید همان User Name و Password ی باشد که در NVR یا DVR تنظیم شده است.

نمای ظاهری صفحه نمایش نرم افزار موبایلی انتقال تصویر

در پایان نیز تعداد دوربین های روز مرکز کنترل توسط نرم افزار موبایل نمایش داده می شود.

پس از وارد کردن موارد درخواستی می توانید به صفحه اصلی نرم افزار برگردید. اگر همه موارد را درست انجام داده باشید تصاویر دوربین ها را از راه دور می توانیم روی موبایل مشاهده نمایید.

در برخی مواقع کاربر نیاز به مشاهده تصاویر چند دستگاه NVR یا DVR روی یک نرم افزار موبایل دارد در این صورت باید برای هر دستگاه یک پورت مجزا را تنظیم کرده و سپس آن پورت را در مودم فوروارد نماید.