رهایی از محدودیت ترافیک! آسیاتک

به گزارش روابط عمومی آسیاتک، بر اساس مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات تعرفه سرویسهای غیر حجمی آسیاتک تغییر  می کند. این تغییرات تعرفه ای که از روز شنبه مورخ ۱۱ آذرماه ۹۶ در سامانه امور مشترکین آسیاتک در دسترس کلیه کاربران خواهد بود، می تواند به مقرون به صرفه تر شدن  ارتباطات ثابت با سرویس های تعاملی هم کمک کند. (برای مشاهده متن مصوبه ۲۶۶ اینجا را کلیک کنید)

شایان ذکر است با توجه به اینکه توسعه ارتباطات در هر کشوری، زیر ساخت لازم برای توسعه کلیه صنایع است، تغییرات این چنینی می تواند مقدمه توسعه و پیشرفت بیش از پیش ملی باشد.

تعرفه سرویس های غیر حجمی آسیاتک به شرح زیر خواهد بود:

تعرفه سرویس های غیر حجمی آسیاتک
سرعت سطح FUP یک ماهه (ریال) سه ماهه (ریال) شش ماهه (ریال) دوازده ماهه (ریال)
۵۱۲Kb ۲۰ ۱۲۵۰۰۰ ۳۷۵۰۰۰ ۷۱۲۵۰۰ ۱۳۵۰۰۰۰
۱Mb ۳۰ ۲۰۰۰۰۰ ۶۰۰۰۰۰ ۱۱۴۰۰۰۰ ۲۱۶۰۰۰۰
۲Mb ۵۰ ۲۵۰۰۰۰ ۷۵۰۰۰۰ ۱۴۲۵۰۰۰ ۲۷۰۰۰۰۰
۴Mb ۱۰۰ ۴۰۰۰۰۰ ۱۲۰۰۰۰۰ ۲۲۸۰۰۰۰ ۴۳۲۰۰۰۰
۸Mb ۱۵۰ ۵۰۰۰۰۰ ۱۵۰۰۰۰۰ ۲۸۵۰۰۰۰ ۵۴۰۰۰۰۰
۱۶Mb ۳۰۰ ۸۰۰۰۰۰ ۲۴۰۰۰۰۰ ۴۵۶۰۰۰۰ ۸۶۴۰۰۰۰

*بنا بر مصوبه، در سقف مصرف منصفانه، ترافیک داخلی نصف ترافیک بین الملل محاسبه خواهد شد. این بدان معناست که اگر کاربری صرفا از ترافیک بین المللی استفاده کند و سرویس ۱۶ مگابیت را خریداری کرده باشد،۱۵۰ گیگابایت ترافیک، و اگر صرفا از ترافیک داخلی استفاده کند، سقف مصرف وی  ۳۰۰ گیگابایت خواهد بود. در صورت مصرف ترکیبی هم مطابق همین فرمول عمل خواهد شد.

*درصورت خرید سرویس های شش ماهه و یک ساله ، تخفیفی معادل ۵% و ۱۰% ارائه خواهد شد.        

*سرعت سرویس ها بر اساس سرعت مشخص شده ثابت و با گارانتی ۹۵% قابلیت استفاده مطابق مصوبه ۲۶۶ تنظیم مقررات می باشد. ( به شرط مناسب بودن کیفیت خط سیم مسی ) 

* منظور از آستانه مصرف منصفانه، حداکثر میزان تبادل ترافیک مجاز در یک دوره از سرویس ( با حداکثر سرعت ممکن )  است.       

*پس از رسیدن به آستانه مصرف منصفانه ، سرعت سرویس‌ به حد قانونی مندرج در مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات  تغییر می‌کند و مشتریان می‌توانند با خرید حجم اضافه با سرعت قبلی و یا خرید سرویس جدید استفاده با سرعت مورد نظر نمایند.        

*مبلغ مالیات ارزش افزوده مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه کشور به سرویس ها اضافه خواهد شد.

*خرید ترافیک اضافه ، مطابق مصوبه ۲۶۶ با  انتخاب بسته‌های ترافیکی امکان‌پذیر است.

*منظور از ترافیک هر دوره، مجموع ترافیک دریافتی و ارسالی در آن دوره است.

*با توجه به این که سرعت دریافت اطلاعات (سرعت دانلود) بر اساس کیلوبایت بر ثانیه نمایش داده می‌شود، برای تبدیل سرعت‌ سرویس‌های‌ بالا به کیلوبایت بر ثانیه باید سرعت سرویس را به عدد ۸ تقسیم کنید .

*در سرویس‌های فوق قابلیت انتقال ترافیک ( آستانه مصرف منصفانه= FUP)  از یک ماه به ماه بعد وجود دارد. و با درنظر گرفتن منافع مشترکینFUP کل دوره خرید بصورت یکجا به مشترک اختصاص داده خواهد شد و در هر زمان از دوره سرویس پس از اتمام حجم تجمیعی، FUP اجرا خواهد شد.

*هزینه‌ی راه‌اندازی و نصب این سرویس‌ها ۱۵۰٬۰۰۰ ریال است. 

*هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران (مطابق مصوبه شماره ۱ جلسه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات)، ۱۲۰٫۰۰۰ ریال است که در هنگام ثبت نام دریافت خواهد شد.  

*خدمات ارایه شده به مشترکین شرکت آسیاتک، مطابق ضوابط مصوب شده در جلسه شماره ۱۷۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، مشمول توافق‌نامه سطح خدمات یا (SLA) خدمات ارتباطات داده‌ها می‌شود.