طراحی سایت

لزوم ساخت وب سایت چیست؟

ساخت سایت با توجه به افزایش کاربرانی که از اینترنت کالا و خدمات مورد نیاز خود را جستجو می نمایند برای شرکت ها به موردی اجباری تبدیل شده است و در صورتی که شرکت ها از این حوزه غافل بمانند مشتریان بلقوه فراوانی را از دست خواهند داد. در این مقاله دلایل لزوم ساخت وب سایت را برای شرکت ها، موسسات و افراد برای شما بیان می نمایم.

مدت ها قبل وجود نام یک وب سایت هر چند غیر رسمی و تزئینی در کارت ویزیت ها جزو الزامات افراد بود. اما امروزه ساخت سایت معتبر و متفاوت به عنوان گواهی بر کیفیت و موفقیت یک تجارت محسوب می شود. دیری نپایید که اعتبار وب سایت ها از سمت مخاطبان و حتی رقیب ها به عنوان معیار و ملاکی برای قضاوت عملکرد و پیش بینی روند پیشرفت کاری دیگران در نظر گرفته شد.
با کمی تامل مشخص می شود که وب سایت هایی که با وجود قدمت بالای خود هنوز هم برجسته و موفق هستند بر روی بروزرسانی و حفظ ارتباطات تمرکز بالایی داشته اند. برخی شرکت ها با استناد به این اعتقاد که وب سایت مکانی فراهم می کند که در مورد حیطه کاری، سرویس ها، خدمات و محصولات خود مطالبی برای مخاطبان خود ارائه نمایید مالکیت یک وب سایت را در دست دارند.
تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چند نوع وب سایت وجود دارد .. ؟!
برخی معتقدند پایگاه های اینترنتی که پلت فرمی برای پشتیبانی کردن از تراکنش های مالی فراهم می کنند و یا امکانی برای انجام خرید و فروش دارند نوعی از وب سایت هستند. با این تصور اپلیکیشن هایی که بر پایه وب کار می کنند نوعی وب سایت هستند. در واقع به صورتی رسمی دسته بندی خاصی برای وب سایت ها وجود ندارد!
برخی بر این اساس وب سایت ها را دسته بندی و نامگذاری می کنند که اگر حرفه ی شما ارایه محصولات الکترونیکی است شما صاحب یک وب سایت الکترونیکی هستید.
ما در این مقاله اصلاحاتی بر این روش دسته بندی انجام خواهیم داد. در این راستا د رمورد هدف اصلی مالکیت یک وب سایت و ابزارهای مورد استفاده برای توسعه وب سایت نیز صحبت می کنیم.
ابزارهای مورد استفاده برای طراحی یک وب سایت در واقع همان چارچوب یا فریم ورکی است که روند کاری طراحی وب سایت را به صورت سیستماتیک برای شما فراهم می کند. اما چرا وب سایت یک اصل برای موفقیت تجاری محسوب می شود ؟
اگر روند پیشرفت وب سایت ها را در نطر بگیریم، در گذشته وب سایت ها به صورتی استاتیک و با در برداشتن مقداری محتوا برای مخاطبان خود طراحی می شدند. بعدها استفاده از پلت فرم هایی برای وارد کردن ورودی ها از منابع مختلف، استفاده از دیتا بیس های وسیع تر و  به نوعی بروزرسانی و پویا کردن مداوم سایت ها نیز به روند کاری اضافه شد.
به زبان ساده تر، امروزه شما به یک وب سایت خوب و معتبر نیازمند هستید…
وب سایت بهترین و ساده ترین راه برای انجام ارتباطات سازنده را برای شما فراهم می کند. پس اگر شما مالک یک وب سایت قدیمی و حتی اپلیکیشنی مبتنی بر وب در حیطه کاری خود هستید، به معنای واقعی "مالک یک وب سایت هستید" و باید برای نگهداری آن برنامه ریزی دقیق انجام دهید.

جمع بندی نکات کلیدی که برای مالکیت یک وب سایت موفق باید در نظر داشته باشید:

  • تعیین اهداف تجاری
  • تعیین اهداف شخصی
  • تصمیم گیری در مورد راه های ارتباطی
  • تصمیم گیری در مورد چارچوب پیام رسانی
  • در نظر گرفتن موقعیت نام تجاری کنونی و راه های بهبود آن
  • تعیین راهکار برای پیروزی در دنیای رقابت
  • برنامه ریزی برای افزایش کارآیی، پایداری و امنیت وب سایت
  • تعیین راهکارهایی برای افزایش فروش و سود دهی


لزوم داشتن طراحی سایت جهت کسب و کار

مثل بسیاری از صاحبان کسب و کار کوچک ، ممکن است شما هم فکر کنید که کسب و کار شما فعلا نیازی به وب سایت ندارد و داشتن آن نمی تواند برای کسب و کارتان منفعی داشته باشد . و البته برخی هم هستند که چون از کامپیوتر استفاده نمی کنند فکر می کنند حتما مشتریان آنها نیز از آن استفاده نمی کنند. اما حقیقت این است که بسیاری از مصرف کنندگان ،امروزه از طریق اینترنت به جستجوی سرویس و یا محصول مورد نیازشان هستند و اگر شما در این صحنه رقابت وجود نداشته باشید رقیبتان به جای شما خواهد بود. بنابراین حتی اگر کسب و کارتان کوچک باشد و محصول و یا سرویسی ارائه می دهید که فکر می کنید نمی توان به صورت آنلاین فروخت ، بدون شک باز هم به یک وب سایت نیاز دارید.

در حقیقت سایت شما نمونه ایی از حضور شما در فضای آنلاین مجازی است. تعداد بسیاری از تجارت ها اقدام به طراحی سایت می کنند تا توانایی این را داشته باشند برای شرکت و یا تجارت خود بازاریابی نمایند و قصد شان این است که افرادی را به دنبال خود بکشانند و آن ها را تشویق به خرید از سایت خود کنند. در حالتی دیگر طراحی سایت برای یک شرکت پنجره ایی می باشد برای آشنایی مشتریان جدید.

طراحی سایت برای تجارت شما می تواند یک جلوه ی بسیار زیبای ظاهری داشته باشد و همین امر باعث فروش هرچه بیشتر محصولات شما بشود و به خرید آسان تر و سریع تر مخاطبان و مشتریان سایت کمک کند و از جهتی دیگر باعث آشنایی هرچه بیشتر مردم با سایت و تجارت شما بشود تا بتوانند به راحتی هر چه تمام به شما و تجارتتان اعتماد نمایند.

 

 

در صورت نیاز جهت انجام مشاوره در زمینه طراحی سایت مجموعه شما لطفا فرم زیر را تکمیل  نمایید.
پس از دریافت درخواست، همکاران ما بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

 

  فرم درخواست طراحی سایت  

 

 

نمونه کارهای ما:

 

 

جهت امور مشاوره و طراحی سایت با ما تماس بگیرید
تماس با ما

 

در صورت نیاز جهت انجام مشاوره در زمینه طراحی سایت مجموعه شما لطفا فرم زیر را تکمیل  نمایید.
پس از دریافت درخواست، همکاران ما بلافاصله با شما تماس خواهند گرفت.

 

  فرم درخواست طراحی سایت